OO
Soru Sahibi
22 Aralık 2019 16:56

lütfen yardım

hocam merhaba sizi bu siteden cevapladığınız sorulara bakarak bana en azından nasıl bir yol izleyeceğim hususunda yardımcı olmanızı çok rica ederim. hocam numaraları bilemediğim için tarif etmeye çalışacağım. benim sağ üst en arka dişimden 20 lik dahil yanındaki 3 ve 4. dişime kanal uygulandı. en arka azı dişimde de soğuk hassasiyeti olduğu için ve üzerinde çürük olduğu için dolgu yapıldı. hocam bu 3 ve 4. dişimin tam ortasından yukarıdan aşağıya doğru ağrı gelip gidiyor ağrılar 15/20 saniye kadar sürüyor doktor röntgen çekti kanal yapılan dişlerde sorun olmadığını söyledi arası da çok açık olmadığı için kaplamaya gerek yok dedi bir başka hekimde iki dişe kaplama yapalım dedi fakat net bir çözüm üretilemedi. sayın hocam şimdi size sorup danışmak istediğim konu dolgu yapılan en arkadaki azı dişimde soğuk hassaiyeti geçmedi hala devam ediyor buna ne yapılabilir?. bu hassasiyet belirttiğim yere ağrı olarak gidermi? ve bende gece dişte sıkma durumum var yeni gece plakı aldım.kullanıcam hocam. belirttiğim iki dişe kaplama yaptırmalımıyım sizce? hocam anlayışınız ilginiz şimdiden çok teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar; Soğuk hassasiyetiniz için ilk başta hassasiyet giderici uygulamaların yapılması uygun olacaktır. Öncelikle siz bu durumlar için üretilmiş macunlarla bunu deneyebilir, eğer ki geçmez ise klinik ortamında uygulanabilecek olan tedavi seçeneğini tercih edebilirsiniz. Kanal tedavili dişlerinizdeki ağrılar ve tedavileri için endikasyonu ancak sizi muayene ederek koyabilirim. Sıkıntılarınızın çabuk geçmesini dilerim. Geçmiş olsun.

23 Aralık 2019 11:36