ŞM
Soru Sahibi
13 Ağustos 2014 01:07

Kurtulunmuş Anksiyete

Hocam iyi günler, öncelikle çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Benim eskiden anksiyete sıkıntım vardı. Hafif şiddette panik atak ve obsesif kompulsif te buna eşlik ediyordu. Çok psikolog çok psikiyatri değiştirdim. Yaklaşık olarak yedi ila sekiz yıl bu hastalığın pençesinde kıvrandım durdum. Çok ilaç kullanmadım pek sevmem ilaçları ama çok çaba sarfettim. Fakat nafile, bazen çıldırmak korktuğum dahi oldu... Fakat ne zaman ki namaz kılmaya, Allah ile irtibatlanmaya başladım, daha doğrusu müslümanca bir hayat yaşamaya başladım... İşte o zaman hastalıklarım azalmaya, semptomlarım geçmeye, takıntılarım bir bir kaybolmaya başladı. Eskiden kapıları dahi kapatamazdım ben :) Ve şimdi inanır mısınız çok iyiyim, onların bir imtihan olduğu gayet iyi anlıyorum; kimi malı ile kimi canı... Geriye sadece beni anksiyeteye ittiğini bildiğim ana sebebi görünce biraz etkilenme kaldı o kadar. Tabi onu da bitirme sırası geldi, o yüzden bunu size sormak istiyorum. Daha iyi nasıl olabilirim? Ve bundan da önemlisi bu şekilde iyileşmemi insanlara nasıl anlatabilir, onlara nasıl yardımcı olabilirim? Yirmidört yaşında bir memurum sadece. İlgi ve önerilerinizi bekliyorum, Selametle kalın hocam ...

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Oğuz Bak
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları) , Algoloji (Noroloji)

insanlar talep etmiyor ki sen yardımcı olasın boşver kendini kurtar şükür ve tevekkül herşeyin ilacı ;)

13 Ağustos 2014 09:48