AB
Soru Sahibi
25 Aralık 2021 20:13

Koronavirüs aşı

Merhaba değerli hocam. Annem ve babam 55-60 yaşlarında 3 doz sinovac aşısı oldular. Fakat yeni çıkan omicron varyantında karşı sinovac aşısının korumadığı söyleniyor. güvenilirliği nedir yani şuan koruma sağlıyor mudur. Şimdiden sorumu yanıtlarsanız endişelerimi gidermiş olursunuz. Çok teşekkürler ilginizden dolayı. Gerçekten istisnasız her sorduğum ve endişe ettiğim konuları hemen cevaplandırıyorsunuz. Sağolun.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Didem Altay Gazi
Dahiliye - İç Hastalıkları

Pandemi döneminde söylentilere değil sadece uzmanların görüşlerine kulak vermenizi tavsiye ederim. 3 doz sinovac aşısının biontech kadar olmasa da yine de omicron varyantina karşı koruyuculugu vardır. Anne babanıza 4. Doz aşılama hakkı çıktığı zaman biontech yaptırmanızı tavsiye ederim.

25 Aralık 2021 20:40