TB
Soru Sahibi
2 Kasım 2021 07:43

Kolon kanseri

kanseri kanseri kanseri kanseri kanseri kanseri Kolonkanseri Kolonkanseri Kolonkanseri Hocam saygılar esim 26 ay evvel t3 n1 teşhisiyle ameliyat oldu kamo gorduhkanser hastası olup tedavisi yapılan hastalarda kanserin nuksetmesınde geç saatte uyumanın katkısı varmı dengeli ve saglılklı beslenmeyle beraber geç uyku tekrardan önemli rol oynarmı tecrübeli değerli bir uzman olarak kanserinnuksu önleyecek beslenme öneriniz yokmu

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Özgür Yıldırım
Radyasyon Onkolojisi

Öncelikle çok geçmiş olsun. Vücudun iyileşmesi için gerekli hormonlar gece 23:00 ile sabah 04 :00 arasında karanlık bir odada elektromanyetik cihaz (cep telefonu,televizyon,tablet) yokken uyuduğunuzda üretilir. Yani bu saatler arasında uyumak gerekir. Beslenme konusu kişiye özel düzenlenmeli ama genel bilgi olarak hergün ev yapımı yoğurt kefir, ev yapımı sirke olsun sofranızda. Açık deniz balığı sofranızda olsun . Baklagillerin hepsi nohut, fasulye, bürokoli, mercimek çok faydalı. Beyaz un, şeker tüketiminizi en aza indirin. Geriye kalan beslenme bilgileri kişisel özelliklerinize göre tedavinizi düzenleyen hekim tarafından düzenlenmeli.

7 Kasım 2021 00:29