ÇA
Soru Sahibi
6 Aralık 2020 01:00

Kendimi bulmak istiyorum

Merhabalar, eşimle ilgili güven problemi yaşıyorum. Sürekli onu sorguluyor,kendi kendimi yiyorum.ruyalarim bile artık kabus niteliğinde. Kalbimin sızladığını,sanki birinin elinde sürekli sıkıldığını hissediyorum.Onu çok seviyorum. Hastalık derecesine mi vardım ne oldu bilmiyorum ama kendim olmaktan çıktım. Onu da huzursuz ettiğimin farkındayım. Ona karşı bir şey yokmuş gibi davranmaktan yoruldum.Çok mutsuzum. Ne yapmalıyım, bu düşünceleri kafamdan nasıl atmalıyım :(

1 cevap
Cevaplar (1)

Ayşegül hanım merhabalar öncelikle mesajınızda duygu durumlarınızı kontrol etmede zorlandığınızı fark ettim. Bu durum stres ile başlayıp kaygı devam eden korku sonuçlanan duyguların kontrol edilemediği bir duygu durumu. Yaşamış olduğunuz durum sizin bakış açınızla ilgili ve belki kaybetmek, belki yalnız kalmak belkide geçmişten taşımış olduğunuz temsiller olabilir. Kendi duygularınızı tanıyıp, kontrol edebilir, eşinizin aklını ve davranışlarını okumazsanız bu sorunun üzerinden gelebilirsiniz diye düşünüyorum. Profesyonel anlamda destek almak isterseniz yardımcı olabiliriz. Önemli kaygılarımızın varlığı değil yönetebilme becerisidir..

7 Aralık 2020 12:26