ÖE
Soru Sahibi
27 Mayıs 2021 20:55

Kanal tedavisi

Merhaba doktor bey. Trigeminal nevraljisi olan bir hastaya çürük olması halinde kanal tedavisi uygulayabiliyor musunuz? Teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Recep Atalay
Diş Hekimi , Endodonti (Kanal Tedavisi)

Ece Hanım merhaba, Trigeminal nevralji kanal tedavisine engel değildir. Birbirinden bağımsız konulardır. Tetik noktalarının aktive edilmesi sözkonusu değilse, yapılabilir. Fakat önemli olan kanal tedavisinin endikasyonunun oluşması gerekliliğidir, her çürük olgusunda kanal tedavisi yapılmaz, ilerlemiş vakalarda kanal tedavisi uygulanır.

28 Mayıs 2021 00:53