GE
Soru Sahibi
22 Kasım 2021 03:08

kanal tedavisi sırasında kötü tat

Dokttor hanım merhaba.6 gün önce alt ön dişlerime diş kesimi yapılırken bir tanesinde sinir açığa çıktı.Hekimim aynı gün beni hastanenin endodonti uzmanına yönlendirdi.Kanal tedavim yapıldı ancak doktorum işlemi bitirdikten sonra ağzıma çok kötü acı bir tat geldi.Hekimim işlem sonrası odadan çıktığı için durumu bildiremedim..O an bu durumu önemsemedim ama sonra aklıma takıldı.Neden böyle kötü bir tat oluşmuş olabilir? ve bu durum sakıncalı mıdır ? Bir de kanal yapılan dişin üstüne basınca hafif bir ağrı oluşuyor..Hem tedavi bitimi kötü tat oluşması hem de dişin üstüne basınca ağrı olması normal midir? Teşekkür ederim.Saygılarımla.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Dilek Dalat
Diş Hekimi , Endodonti (Kanal Tedavisi)

Öncelikle geçmiş olsun. Doktorun kullandiği bir solüsyon veya ilaç bu tat oluşumuna neden olmuş olabilir. Diş de de bir ağrı olabilir. Tüm bu soruları kendi doktorunuza sorarsanız daha detaylı cevap alacağınıza inanıyorum. Bunlar geçici sorunlardır. İyi günler diliyorum.

7 Aralık 2021 21:21