KE
Soru Sahibi
16 Eylül 2020 00:42

Kalça da oluşan beze

Merhaba hocam 20 yaşındayım sol kalçamın üst kısmında yumruk şeklinde ağrımayan yumuşak bi beze var 1 buçuk 2 yıla yakın var bilgi verebilirseniz çok sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, Zararlı madde birikimleri şeklinde bölgede yer alabiliyor. Yine travma çarpma gibi durumlar sonrası bölgede cilt altı kanama veya sınırlanmış enfeksiyon(abse) kistleri, kıl dönmesi gibi durumlar olabilir. Ayrıca bu bölgede oluşan yumuşak doku iyi huylu tümörler (yağ hücresi vb) olabiliyor. 1-2 yıldır büyümemesi iyi huylu olduğunu gösteriyor. Mutlaka, ASM aile hekiminiz değerlendirir, gerek duyarsa uzman görmesini önerebilir. Mevcut salgın durumunun azalmasının ardından muayene olursunuz.

16 Eylül 2020 17:44