KG
Soru Sahibi
17 Ekim 2019 13:08

ince igne aspirasyon biyopsisi

merhaba hocam anneme 9 yil once kanser teshisi konuldu sol meme alindi bu sene sag memede kontrollerde bisey goruldu ve biyopsi yapildi biyopsi sonucunda mikroskobik bulgularda şoyle yaziyor ; zeminde kan elemanlari izlenen yaymalarda cogunlugu matur polimorfik lenfoid hucreler ile lenfohistiyositik agregatlar,tingible badi makrofajlar gorulmustur. bu bulgularla reaktif hiperplazi lehine dusunulmustur. tani olarak da benign sitoloji , sag aksiller lenf nodu İİAB yazmakta bilgi verirseniz sevinirim simdiden tesekkurler

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Abdullah Durhan
Genel Cerrahi , Cerrahi Onkoloji

oncelikle gecmis olsun gamze hanim,verdiginiz bilgilerden anladigimsag aksiller boldede yani sag koltukaltinda supheli lenfnodu gorulmus ve lenfnodu biyopsisi yapilmis.ve temiz gelmis sonucumuz.ayrintili degerlendirme icin mamografi ve ve ultrason sonuclarinizla poliklinigimize gelirseniz daha dogru bir degerlendirme yapmis oluruz.cok gecmis olsun

18 Ekim 2019 11:21