EB
Soru Sahibi
30 Nisan 2021 20:30

Implant hakkinda bilgi

Merhaba, isminizi incelerken tarihlerin eski oldugunu gordum. Ank Univ 1969 mezunusunuz, sorumu maruz gorun lutfen, hala calisiyorsaniz implant icin fikrinizi almak isterim Tesekkurler,

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Dt. Ahmet Turan Bişkin
Diş Hekimi , Oral İmplantoloji

İmplant uygulaması herhangibir şekilde doğal diş veya dişlerini kaybetmiş bireylerde tıbbi özgeçmişinde önemli bir sorunu olmadığı takdirde eniyi ve yeni tedavi yöntemidir. İmplant uygulamaları öncesinde kaybedilen dişlerin ağızda bıraktığı boşluk veya boşluklar yandaki dişlerin kesilip küçültülerek kaplanması şeklinde köprüye benzer uygulamalar ile dolduruluyordu. Bu doğalbdişlerin ömürlerini kısaltan bir uygulama idi. Yine tüm dişsiz bireylerde kemik kaybı nedeniyle yapılan takma diş protezlerin oynama şikayetlerini implant uygulamaları ile çözümlüyoruz. Bu kısa bilgilerin sorunuza yeterli olduğunu düşünüyorum. Saygılar.

8 Ağustos 2021 21:46