2 Mayıs 2023 10:12

Huzursuz bagirsak

saygılar huzursuz bağırsak hastalığı ve vitiligo var bunun için bilhassa yasaklı gıdaları öğrenmek istiyorum tecrübeli bir uzman olarak öneriniz yokmu eşim kolon kanserinden ameliyat oldu dalak safra kesesi alındı bundan sonra beslenmesi nasil olmali değerli öneriniz için tesekkurler dalağı alındığı için dalak iğnesi onerildi

1 cevap
Cevaplar (1)

merhabalar, ıbs ve vitiligo bir inflamatuar hastalıktır yani vücutta bir iltihap söz konusu. burada yapılması gereken iltihap oluşturacak etkenleri ortadan kaldırmak. bunlar kan şekeri ve insülin yüksekliği, gluten, laktoz, lektin, pektin tüketimidir. kan şekeri ve insülin yüksekliğinin sebebi karbonhidrat tüketimidir, gluten, laktoz, lektin, pektin de karbonhidratlı besinlerde bulunur. yani karbonhidrat tüketimini azaltmalısınız ve sağlıklı yağlara beslenmenizde daha çok yer vermelisiniz. sağlıklı yağlar vücutta iltihabı azaltır. daha detaylı bilgi almak için *** *** ** 48 numaralı telefondan bana ulaşabilirsiniz.

3 Mayıs 2023 11:52