ET
Soru Sahibi
23 Haziran 2022 23:12

Hsv olan birisiyle temas

vajina kısmında tek bir noktada genital herpes olan kız arkadaşımla aramızda vajinal birleşme olmadan sadece penise oral yolla ilişki ve öpüşme yaşandı Kendisinin ağzında herhangi bir uçuk vb. durum yok. Hsv kapmış olma durumum var mı? Orayla bir tensel ve cinsel temas olmadı. Hsv aktif dönemde olduğunu cinsel birliktelik önermediğini söylemiş doktoru. Ayrıca Hsv için en erken kaç gün sonra tahlil yaptırabilirim tahlil adı nedir? Teşekkür ederim iyi akşamlar

1 cevap
Cevaplar (1)

Genital herpes döküntü olmayan dönemde bile bulaşabilen bir hastalıktır ancak en çok aktif döküntü varken bulaşıcıdır. Kişinin genital bölgesine temas eden deri alanı ne olursa olsun bulaşabilir. Tetkikle ilgili ayrıntılı bilgi için muayene olunuz.

24 Haziran 2022 17:31