cs
Soru Sahibi
3 Ağustos 2022 15:55

Akne siyah nokta

Hocam merhabalar. 25 yaşındayım yüzümde kendimi bildim bileli ergenlikten bu yana sürekli sivilce siyah nokta ve komedonlarım var. Ben yüzümü yağlı ve akneli cilde sahibim diye sandıgım için (sivilce ve siyah noktalardan dolayı) yağlı ciltler için olan yüz temizleme jeli aldım ve yüzümü tamamen sivilce bastı kullanmayı bıraktım ama yüzümü mahvetmiştim. Şuan hiçbir şey kullanmıyorum kullanmaya korkuyorum psikolojim mahvoldu. Yüzümün kuru ve hassas artık bunu kabul ettim ama önceki çıkan sivilcelerden kalan yanağımda kırmızı izler ve etrafında artık siyah noktalar çıkmaya başladı yüzümde genel olarak burnum da dahil çenemde yanağımda siyah nokta ve kırmızı sivilce izleri ve ara ara aynı yerde tekrar sivilce çıkıyor. Yüzüme jel güneş kremi tonik krem hiçbir şey kullanmıyorum korkuyorum tekrar daha da kötü olacak diye ne yapmalıyım hocam ne kullanma lıyım lütfen yardımcı olur musunuz

1 cevap
Cevaplar (1)

Halen yeni sivilce çıkışı devam ediyorsa hap tedavisi eklenebilir ancak muayene için dermatoloğa başvurmanızı öneririm. İzler için de dermapen ya da altın iğne yapılabilir.

27 Ağustos 2022 12:58