hm
Soru Sahibi
26 Mayıs 2023 09:54

hemoroid

merhaba hocam. 32 yaşında yıllardır hemoroid hastasıyım benim sorunum yoğun ve etkin kanama. hemen hemen her tuvalet sonrası klozet mezbaha yeri gibi oluyor hatta bazen damar kesilmiş gibi fışkırır tarzda. ağrı ise tuvalat sırasında dışarı çıkan o büyümüş damar gibi set meme, dışarıda kalırsa zonklama gibi ağrı yapıyor ama tuvalet sonrası el yardımıyla anüs içerisinde ittiğimde ağrı olmuyor. mümkün olduğunca lifli gıdalar tüketmeye, günlük tuvalete çıkmaya çalışıyorum. daha önce 2 doktora gittim ikisi de elle yapılan muayenede hemoroid olduğunu söyledi kolonoskopiye gerek duymadılar son gittiğim doktor locafen ve anestol kremlerini verdi geçmezse ameliyat dedi. kremleri kullanmaya başlayınca kana durdu yaklaşık 7 ay boyunca hiç kanamadı ama tekrar başladı. hocam bunun ameliyat dışında bir çözümü yok mu acaba? bana ne tavsiye verebilirsiniz yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Can Türek
Genel Cerrahi

Bu kadar kan kaybına gerek yok, ilaçla geçici çözüm olur, ameliyat şart. Ben lazerli ameliyatlardan sonra hastanın oldukça rahat olduğunu gözlüyorum.

26 Mayıs 2023 12:00