AA
Soru Sahibi
6 Kasım 2015 21:49

Hamilelik ve doğum

Merhaba.. Ben 14 Mart 2015 tarihinde gebeliğimin 40+5. haftasında normal doğum yaptım. Son adet tarihim 6 Mayıs 2014 ancak doktor kontrollerimde 1 Haziran 2014 olarak düzenlendi ancak ben 1 Haziran'da adet olmadım sadece 1 gün süren pembe bir lekelenme yaşadım. Normalde adetlerim düzenlidir ilk defa böyle bir durum yaşadım. İnternette bunun implantasyon kanaması olabileceğini ve hamileliğin başlangıcında görüldüğünü öğrendim ve bu durum beni korkuttu ve eşimle aramızda bir probleme dönüştü çünkü eşimle 20 Mayıs'ta evlendik ve hemen o ayın sonunda da adet olamayıp bir ay sonra gebe kaldığımı öğrenince eşim bana şüpheyle yaklaşarak evlenmeden önce hamile kaldığımı ima etti bu stres ve korkuyla ben bebeğimi bile emziremedim çünkü 9 Mayıs'ta eski eşimle bir ilişki yaşamıştım sizce bu tarihte hamile kalmış olabilir miyim, geç yerleşmiş olabilir mi lütfen yardımcı olun..Hamileliğimin ilk üç ayında yapılan crl ölçümleri 1 Haziranla uyumluydu ve doğum tarihim de beklenen günden (8 Mart) 6 gün sonra yani 14 Mart'ta oldu yine de korkumu aşamadım 9 Mayıs'ta ilişkimde sperm 10 gün canlı kalmış olsa 18 Mayıs'ta hamile kalmış ve geç yerleşmiş olabilir mi çünkü 1 Haziran'da adet olmadım bu lekelenme hamileliğin erken belirtisi diye kabul edilen implantasyon kanaması olabilir mi ya da bu kanama ilk defa korunmadan ilişkiye girdiğim için çok az olmuş olabilir mi lütfen yardımcı olun düşünmekten uyuyamıyorum..

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Mustafa Demir
Kadın Hastalıkları ve Doğum

bu dediklerinizin hepsi olabilir benim kanaatim evlendigin kisiyle olan birliktelikden dogan bir bebegin olmus gibi; biz bazan usg olcumleriyle degerlendirip sana o gebeligin icin uygun olan sat soyluyoruz(adet duzensizlikleri vs) spermin canlilik suresini 3 gun kabul ediyoruz ...cok endise ediyorsaniz yasal olarak babalik testine basvurabilirsiniz:sorunuza gec cevap verdim yurt disinda kalmaktayim ozur.

26 Kasım 2015 14:22