GY
Soru Sahibi
5 Ekim 2022 16:39

Güven problemi lütfen bakınız

Merhaba hocam. Sevgilimin yakın zamanda instagramından erkek arkadaşlarıyla absürt videolar gönderdiğini gördüm ve aşırı öfkemden dolayı kavga ettik. Sadece sosyal medya olmasını söylemesine rağmen kendimi kullanılmış ve aldatılmış hissediyorum. Beni çok sevmesine rağmen sadakatsiz geliyor gözüme. Daha öncesinde onun geçmişiyle ilgili sürekli sorular sormamdan sıkılmıştı ve son derece artık güven problemi yaşıyorum. Hiç olmayacak şeyleri kafama takıp ona hesap sormaktan kaçamıyorum. Sizce instagramdan öyle şeyler izlemesi normal mi yoksa ben mi çok tepki gösteriyorum? Lütfen cevap verin çok mağdurum

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba. Burada bahsettiğiniz konu sevgilinizin özel alanıyla ilgili diyebiliriz bir açıdan. Arkadaşlarıyla yaptığı paylaşımlar ya da konuşmalar kişinin kendi özelindedir. Örneğin sizin arkadaşlarınızla konuştuğunuz özel şeyleri başkasının duymasını istemeyebilirsiniz. Sizin konuşmayı sevdiğiniz bir konuyu sevgiliniz de eleştirebilirdi. Örnekleri uzatabiliriz ama özet olarak şöyle bahsedeyim. Sevgilinizin yaptığı belli davranışlardan onun hakkında bir kanıya varmaya çalışıyor olabilirsiniz. "O böyle şeyler istiyor ve dolayısıyla bu onu şöyle biri yapıyor" gibi... Zihninizdeki sizi huzursuz eden imajlarla eşleştiriyor olabilirsiniz. Güven eksikliği, güvensizlik duygusu ve aldatılma korkusu gibi konularda hassaslaşmış görünüyorsunuz. Bunun bu şekilde fazla olması sizi zorlayacak ve yoracaktır. Bu konuda destek almanız faydalı olacaktır. Çünkü güven gibi konuları ve kaygıları önce kendi içimizde çözmemiz gerekir. "Böyle davranışlar yaptığına göre kesin aldatır" tarzı yargılarınızı gözden geçirebilirsiniz.

8 Mart 2023 20:53