ÇH
Soru Sahibi
11 Temmuz 2020 03:16

Göz acıması

Hocam merhabalar. 28 yaşındayım serbest dalışa başlıycam fakat denizde 2 metrenin altına dalış gerçekleştiremiyorum. Gözlerim acıyo nedeni nedir?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Nihal Güneş Çevik
Sualtı Hekimliği ve Hiperbarik Tıp

Bahsettiğiniz şikayetin, deniz suyu teması nedeniyle veya kullandığınız gözlüğün burunsuz olması durumunda ve dalış esnasında burundan bir miktar hava vermediginiz için gözlere vakum yapmasıyla ilgisi olabilir. Bir başka ihtimal sinüs ağrısını göz çevresinde göz ağrısı olarak hissediyor olabilirsiniz. Bunların dışında eşlik eden başka şikayet yoksa dalışla ilgili olduğunu düşünmüyorum, göz ve sinüzit için kbb hekimine muayene olabilirsiniz.

1 Eylül 2020 22:36