KA
Soru Sahibi
20 Eylül 2017 00:53

Göğüs Batmaları ve Mide Rahatsızlığı

Merhaba. 26 Yaşındayım ve günde bir paket kadar sigara içen birisiyim.Bir seneye yakın bir süredir göğüs çevremde (özellikle sol tarafa doğru) batma benzeri ağrılar ve mide üst kısmında yanma ve aşırı gaz çıkartma (yellenme) şikayetlerim var. Son dönemlerde batma hissi sol koltuk altımdan göğüse doğru olmaya başladı. Bu dönem boyunca 6-7 defa kalple ilgili bir sorun olduğunu düşünerek acile gittim. Yapılan Ekg ve kan tahlillerinde bir sorun olmadığı söylendi. Dahiliye de muayene olduğumda da ekg ve kan testi sonuçlarının temiz olduğu. D vitamini eksikliği ve herhangi bir şeye alerjim olabileceği söylendi. Doktorun verdiği ilaçları kullanıp bitirmeme gaz sorunum azalsa da batmalarım ve mide yanması şikayetlerim hala devam ediyor. Özellikle uyandığımda da ağzımda oluşan acı bir tat var. Bu şikayetler kalple mi ilgilidir yoksa mide ile mi? Ciddi bir hastalık söz konusu olabilir mi ? Teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Dane Ediger
Göğüs Hastalıkları , İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları (Göğüs Hastalıkları)

Yakınmalarınızın gastroözofageal reflü olma olasılığı var. Bu teşhis için gastaroenteroloji uzmanına başvurmanızı öneririm. Sigara relüyü artıran bir sebeptir. Sigarayı bırakmanızı genel sağlığınız açısından öneririm

20 Eylül 2017 11:58