AM
Soru Sahibi
13 Ekim 2021 13:06

Göbek fitigi ameliyati oldum

Hocam merhabalar ben 27 yaşindayim göbek fitigi ameliyati oldum disardan küçük görünüyordu ama icerden büyük oldugunu söyledi doktor.Bi günde yattim hastanede.Ben çocuk düşünüyorum da hamileligime engel mi yada ne kadar zman geçmesi gerekir.Şimdi hamile kalsam göbek fitigim tekrardan oluşur mu?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Halil Türkan
Genel Cerrahi , Cerrahi Onkoloji

Merhaba, fıtık hamileliğe engel durum teşkil etmez. Ancak hamileliğin ilerleyen aylarında vücudun fizyolojik değişimlerine bağlı olarak fıtığınız nüksedebilir. Ameliyatınızı yapan doktorunuz, ameliyatta kullanılan malzeme açısından daha fazla teknik bilgiye sahip olduğu için tekrarlama değerlendirmesini onunla yapmanızı öneririm. Geçmiş olsun.

29 Ekim 2021 08:16