YN
Soru Sahibi
8 Kasım 2021 02:27

Frenoktomi

Doktor hanım merhaba frenulum dişeti iltihabına sebep olur mu Bu bağın alınmasının burun dudak mesafesinde küçük bir artışa sebep olduğunu dudakta hafif bir sarkmanın olduğunu yazmış işlemi yaptıran bazı hastalar. Bu işlem dudak sarkmasına sebep olur mu. 35 yaşındayım dişlerimin arasında bir ayrılık yok sadece mevcut dişeti iltihabı var şu an antibiyotik kullanıyorum estetik anlamında beni rahatsız eden bir durum yok sadece iltihap frenoktomi için geçerli bir sebep midir teşekkür ediyorum

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dt. Sema Merve Altıngöz
Diş Hekimi , Periodontoloji (Dişeti Hastalıkları)

Merhaba, mevcut frenilum bağlantısı yüksek değil ve dişetinde istenmeyen hareketlere sebep olarak dişeti çekilmesine sebep olabileceği öngörülmüyorsa alınmasına gerek yoktur. Tek başına dişeti iltihabına sebep olmaz. Doğru yöntemlerle alındığında dudak sarkması gibi herhangi bir soruna neden olmaz. Geçmiş olsun

8 Kasım 2021 08:15