İG
Soru Sahibi
11 Temmuz 2021 13:23

Etrafı Kararmış yumurta sarısı

Merhaba, Bebeğime yumurta yedirmeye başladım. Aklıma takılan birşey var. Etrafı kararmış yumurta sarısı zararlı mı? Fazla pişince oluyor öyle. İnternette öyle bilgiler var. Aklıma takıldı. Bilgi verir misiniz acaba?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, Yumurta sarısının etrafının kararmış olunca demir sülfür halkasının olultuğuna işarettir. Bu yararlı demir içeriğinden faydalanmayı engeller. Bu haşkanın oluşumunu engellemek için pişirme sürenizi kısaltmanızı ve ocaktan alınca pişirmeyi durdurmak için soğuk su ile soğutmanızı öneririm. Sağlıklı günler dilerim

11 Temmuz 2021 13:35