MA
Soru Sahibi
4 Şubat 2021 22:59

Eşcinsellik takıntısı

Hocam ben okb hastasıyım bilişsel terapi de görüyorum bu aralar eşcinsellik takıntım tekrar başladı sizin yazılarınızıda okudum bu konu ile ilgili sonradan kazanılabilen bir şey olmadığını vurgulamışsınız Bir iki örnek karşıma çıktı birisi mesela şöyle demiş eskiden kızlara ilgi duyardım şimdi isteğim kayboldu erkeklere duyuyorum ve durumdan rahatsızım merak ettiğim bunu görmek bile bende korku ve kaygı oluşturdu Sonradan tamamen hetero olan biri eşcinsel olabilir mi

1 cevap
Cevaplar (1)

Ahmet bey merhaba, Yazdıklarınızdan kafanızın oldukça karışmış olduğu, bastırmaya alıştığınız eşcinsel olma korkusunun kaygınızı artırdığı ve bunun adeta bir kısır döngü gibi beyninizi kemirdiği görülüyor. Nasıl ki bir kimse bir kaç kilise ziyaret etti diye hristiyan olmuyorsa bir kaç eşcinsel düşüne zihninden geçti diye de eşcinsel ya da gay olmaz. Bu çok küçüklükten itibaren kendini nasıl tanımladığınız cinsel uyarıyı ya da cinsel partnerinizi bilinçli olarak hangi cinsten seçtiğinizle ilgili bir durum. Bu durum eşcinsel olma korkusunun yaygınlaşmasıyla ilgili modern insana özgü bir kaygı. Uzun süre stresli yada cinsel uyaran yokluğu durumunda cinsel uyarıyı sürdürebilmek için zamanla alışılmadık farklı olanlara yöneliyorlar. Bir süre sonra farklı olan daha uyarıcı geldiği için ‘acaba benim gerçek yönelimim bu mu’ diyen kişide kafa karışıklığı başlıyor. Bu düşünceler bastırılmaya çalışıldıkça aynı güçte bilince geliyor ve takıntı haline dönüşüyor. İçiniz rahat olsun, eğer bir kaç eşcinsel düşünceyle eşcinsel olunsaydı dünya da heteroseksüel erkek kalmazdı. İçiniz rahat olsun, kız arkadaşınızla yaşadığınız cinselliğin tadını çıkartın. Neden zevk alır, neyi çok yaparsanız beyniniz ona kodlanır, onu ister. Saygılar

16 Mayıs 2021 19:56