BE
Soru Sahibi
23 Aralık 2021 12:05

Epilepsi west sendromu

Merhaba hocam Van'dan yazıyorum size çocuğum epilepsi hastası tüm epilepsi ilaçlarını kulandik ama nöbetler halen devam ediyor dün akşam saat 7 civarında en az 30 saniye uzun süren bir kasılma oldu apar topar hastaneye kaldırdık çocuğumu orda müdahale ettiği taktirde halen nöbetler devam ediyordu . Çocuk nöroloji uzman doktor nihal aydın geldi bize bu bilgiyi verdi beyin pili ve kortejyan diyet bide vns adlı tedavileri önerdi bize bu konuyla ilgili bir bilgi verirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler kullandığı ilaçlar epix 2*400 sabril 2*1tablet llimunetten 2*2 tablet kulaniyorum genellikle uykudan uyanınca nöbetler oluyor 6 aylıkken west sendromu teşhisi konuldu

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Akçay Övünç KARADAŞ
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Merhabalar.. West sendromu çocuklukta görülen bir sendrom ve tedaviye direncli oluyor maalesef. Doktorunuz öneride bulunmuş zaten.ilaclara dirençli olduğunda ketojenik diyet ve VNS dediğimiz vagal sinir stimülasyonu nöbetleri azaltabilir. Geçmiş olsun

24 Aralık 2021 07:44