TS
Soru Sahibi
6 Ekim 2018 01:19

Dolgulu ön dişimde sızlama

Hocam ben yaklaşık 4 ay önce ön dişime dolgu yaptırdım yaptırdığım ilk haftalar dolgudan sonra bi hassasiyet başladı yemek yiyemiyordum ön dişim ısırırken sızlıyodu sonra geçti aradan 3 ay geçti şuan daha şiddetli bir biçimde sızlıyor bunun sebebi nedir?

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Dt. Bekir Murat Kaya
Diş Hekimi , Restoratif Diş Tedavileri

Kesin teşhis ağız içi muayene ve radyolojik değerlendirme ile konulabilmekle beraber derin bir diş çürüğüne sahip iseniz mevcut tedavi bu diş için yeterli gelmemiş olabilir. Dolgunuzun yenilenmesi veya dişinize kanal tedavisi yapılması gerekebilir.

7 Ekim 2018 18:16
TS
Soru Sahibi

Hocam benim ön dişimde kırıga bağlı bir dolgu yapıldı sızlama da orada mevcut

8 Ekim 2018 12:55
Uzm. Dr. Dt. Bekir Murat Kaya
Diş Hekimi , Restoratif Diş Tedavileri

Eğer kırık bir travma sonucu oluştu ise diş travmaya bağlı olarak canlılığını kaybediyor olabilir. Bunun belirtilerinden birisi de dişte renk değişimidir. Eğer kırık çürük kaynaklı ise ilk cevabımdaki bilgiler geçerlidir.

8 Ekim 2018 13:07