3 Mart 2014 15:24

diz romatizması

merhaba hocaman ben 18 yaşındayım 8 saat ayakta çalışıyorum ve 60 kiloyum dizlerimin hastahaneye gittiğimde kanımı aldılar ve diz kapağımn filmini çektiler bişey yoktur ama romatizma başlangıcı var dediler ve bazen çok 8 saat çalıştıktan sonra dizimde iğne batması gibi ağrılar oluyor dinlenmessem ayakta diz kapağımda şişliklerde oluyor bu romatizma neden oluyor mesala şunu şunu yaparsam ağrılarım azalır ve ya şunu yaparsam ağrıları önlemiş olurum gibi birşeyler önerebilirmisinz ne yapmam lazım yardımcı olabilirmisiniz

3 cevap
Cevaplar (3)
Prof. Dr. Özgür Kasapçopur
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Romatolojisi

Merhaba, dizde ağrı ile romatizmal bir sorun olmaz. Mutlaka şişlik ya da kızarıklık olması gerekir. Ama mutlaka bir hekim kontörlünde olmanızda yarar var.

3 Mart 2014 15:49
Soru Sahibi

evet şişlik ve kızarıklık oluyor bunun nedeni nedir ve ya şişlik ve kıraklık olunca ağrıda oluyo geçmesi için ne gibi önerilerde bulunursunuz meyve sebze gibi vs yada şunu yersen şöyle yaparsan felan bunu gibi bir öneriniz varmı yardımcı olurmusunuz

8 Mart 2014 13:28
Prof. Dr. Özgür Kasapçopur
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Romatolojisi

Merhaba, mutlaka bir romatoloji hekimine başvurun. Bu konuda en iyi birim yanınızda bulunan Gaziantep Tıp Fakültesi olabilir.

8 Mart 2014 13:49
Soru Sahibi

ortopeti ve travmatoloji de ramotolojiyle aynımı herhangi birine gidebilirmiyim bir farklılık yok değilmi

9 Mart 2014 11:04
Prof. Dr. Özgür Kasapçopur
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Romatolojisi

Romatoloji lütfen

9 Mart 2014 19:56