KN
Soru Sahibi
21 Temmuz 2021 21:39

Dışkı gizli kan

Hocam tekrardan merhaba dün size yazmıştım keçi dışkısı ve siyah dışkılama ile ilgili dün acile gittim dışkımda gizli kan bulundu 4 5 gün kadar hastanede yatış verildi kanım düşük çıktı kan nakli aldım ve serum yiyorum Ama bugün tuvalete gittiğimde de dışkım rengi siyah değil koyu kahverengiydi bundan sonraki sürecin nasıl olması gerekiyor beni bilgilendirirseniz çok sevinirim bu arada hocam benim dışkı yaparken bazen çok fazla zorlanmam oluyor acaba iç hemoroid gibi bir şey bu gizlikanı çıkarmış olabilir mi Bu arada yaşım 24 ve kadınım hocam Ben en başta mide kanamasından şüphelenmiştim ama endoskopi tekrarlamanıza gerek yok demişsiniz beş ay öncesinde baktırdığım için sadece kolonoskopi mi yaptırmalıyım hocam

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Cenan Oktay
Genel Cerrahi

Kolonoskopinin öncülüğü ve aciliyeti var. Gerekirse gastroskopi de tekrarlanır.

22 Temmuz 2021 15:15
KN
Soru Sahibi

Hocam tam tarihime baktım endoskopim 7 ay öncesine ait yinede ilk olarak kolonoskopimi olayım

23 Temmuz 2021 08:41
Op. Dr. Cenan Oktay
Genel Cerrahi

Evet, önce kolonoskopi şart. Lakin kolonoskopiyi sedasyon altinda yaptığımızdan, gastroskopi de ayni anda yapilabilir.

30 Temmuz 2021 16:06