AB
Soru Sahibi
19 Mayıs 2021 11:05

Dil gelişimi konuşma

Merhaba iyi günler. Benim temmuzda 3 yaşına girecek kızım ama daha Cumle kurmuyor çocuğum tek başına büyüdü biraz yalniz büyüdü diye biliriz ne

1 cevap
Cevaplar (1)

MERHABALAR ;Sağlıklı dil gelişimi için 0-3 yaş oldukça önemli .Bu dönemde önemli bir aşama kaydetmesi beklenir.Bu bir süreç ve öncelikle sabırlı, destekleyici olmanız gerekiyor.(Hiçbir sekilde cocuğun konuşmaya zorlanmaması gerekiyor)sağlıklı bir değerlendirme yapılabilmesi için ;farklı alanlarda çalışan uzmanlardan, odyoloji uzmanı, çocuk nöroloğu , çocuk psikiyatristi,dil ve konuşma terapisti KBB uzmanı ve psikolog görüşü alınması gerekebilir .öncelikle sorunun dil yada konuşma bozukluğu mu yoksa altında yatan farklı bir neden mi var mutlaka tespit edilmelidir.

27 Mayıs 2021 13:58