gO
Soru Sahibi
9 Haziran 2020 09:04

Covid 19 mu zaturemiyim akciger kanserimiyim

Merhabalar hocam 3 gun once test yaptirmistim covid 19 testim negatif cikdi.bugun belli oldu sonucu.doktorun verdigi ilaclar azitron 500 mg plaquenil 200 mg bunlari kullanmaya devam edicekmiyim tomografi sonucumda size gonderiyorum Hastanıza yapılan Toraks aksiyal multislice BT incelemesinde; Trakea, özofagus ve her iki ana bronş açık izlenmektedir. Mediastinal ana vasküler yapılar ve kalp doğal izlenmektedir. Mediastende patolojik boyutta LAM pakesi saptanmamıştır. Sağ akciğer üst lob apikal bölümlerde fokal buzlu cam dansitesinde alanlar mevcuttur. Görünüm interstisyel pnömoniler açısından şüpheli olup hastanın kliniği ile birlikte değerlendirilmesi önerilir. Ayrıca sağ akciğer orta lob medial segmentte plöroparankimal bant formasyonları izlenmektedir. Benzer şekilde sağ akciğer alt lob laterobazal segmentte plöroparankimal bant formasyonları mevcuttur. Plevral yüzeyler tabii olup, plevral effüzyon veya kalınlaşma izlenmemiştir. Kemik yapılarda patoloji saptanmamıştır.(Hocam sag akcigerde supheli durumum var bunun sebebi nedir Tesekur ederim simdiden.)

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Kürşat UZUN
Göğüs Hastalıkları , Yoğun Bakım (Göğüs Hastalıkları ve Yoğun Bakım )

Sizin tomografi covid ile uyumlu gibi duruyor. Ilacı 5 gün kullanın. Şikayetleriniz artarsa acile gidin

9 Haziran 2020 21:48