BH
Soru Sahibi
25 Mart 2018 22:09

Çölyak varmı

Total villös atrofi, modifiye Marshall 3c,duodenum mukozası, endoskopık biyopsi Villüs atrofisi (+++) Kript hiperplazisi (+++) İntraepitelyal lenfosit /100 epitel hücresi =degerlendirilmedi Giardia negatif (-) Sonuc vermiştir çölyak varmı yorum yaoabilirmisniz

1 cevap
Cevaplar (1)

Kesin tani icin genetik test yapilmasi gerekir. Mevcut bulgular isiginda colyak suphesi mevcut. Cok gecmis olsun. Genetik test sonucuna gore diyet duzenlemesi ve takip protokolu olusturulabilir.

27 Mart 2018 00:35