ka
Soru Sahibi
15 Ekim 2017 21:04

Cilt Kanseri

Hocam annemin (56) patoloji raporu şu şekilde Skuamöz hücreli karsinom,iyi diferansiye,Sağ medial kaudal bölge deri biyopsisi -Tümör uzun çapı yaklaşık 2mm'dir -Breslow tümör kalınlığı yaklaşık 1mm'dir -Tümör clark level üç seviyesindedir -Tümör içermeyen derin ve bir yan cerrahı sınır, -Tümör yüzeyi epidermis sağlamdır -Perinöral invazyon ve lenfovasküler invazyon izlenmemiştir Yorum Lezyon oldukça küçük olduğundan haç şeklinde örnekleme mümkün olmamıştır. Ancak makroskobik olarak lezyon bir yan cerrahi sınır ile bitişik görünümdedir. Reeksizyon açısından klinik korelasyon önerilir Bu sonucu değerlendirebilir misiniz?Hızla yayılma söz konusu mu? Bilgilendirme için şimdiden teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Sıdıka Kurul
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

Merhaba aslıhan hanım; Tümörün gözün iç tarafından alınmış,prognostik göstergeler iyi,tümör bir yan sınıra bitişik,tekrarlama riski yüksek,biraz daha geniş çıkarılması gerekir diye düşünüyorum,doktorunuzla (mutlaka plastik cerrahi uzmanı olmalı) görüşün. Selamlarımla

16 Ekim 2017 20:33