PE
Soru Sahibi
20 Mart 2020 12:29

Çenemden klik sesi geliyor

Merhabalar.Dün basketbol oynarken yüzüme dirsek yedim çıt diye ses geldi.Kulağımın altındaki çene eklem yerinde morluk oluştu ve diğer taraftaki çene ekleminin olduğu yerde de boşluk oldu(iki tarafta da boşluk var)çıkmış yada kırılmış olabilir diye belirtilere baktım sabahları kitlenme yazıyordu.1 gün bekledim kitlenme olmadı diğer belirtilerde yok sadece ağzımı açıp kapandığımda darbe yemeyen yer çıt ediyor.Yemek yiyebiliyorum azımı açabiliyorum.Ciddi bişey var mı? İlginiz için teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Hande Özçelebi
Diş Hekimi , Ortodonti (Çene-Diş Bozuklukları)

Merhabalar, anlattıklarınıza gore özellikle eklem başlarında kırık gibi ciddi bir problem olabilir. Emin olmak adına tavsiyem, şu anda acil işlemleri tedavi etmeye devam eden bir dış kliniğine giderek kesin tanı koydurmaniz yönünde. Geçmiş olsun.

20 Mart 2020 16:37