YS
Soru Sahibi
13 Eylül 2020 15:06

Çatlak ve kılcal damar tedavisi

Merhaba, yüzdeki ve özellikle burun çevresindeki kılcal damarların ve vücuttaki kılcal damarlar ile çatlakların tedavisi için ne önersiniz? 2 seans skleroterapiden sonra şu an özellikle bir bacağımda eskisinden daha çok ve yoğun olarak kılcal damarlarım belirginleşti, bunun sebebi ne olabilir? Kremler ile geçme ihtimali varsa krem önerebilir misiniz? Teşekkür ederim.

2 cevap
Cevaplar (2)
Dr. Özge Aydın
Medikal Estetik Tıp Doktoru

Merhaba Yüz ve burundaki kılcal damarlar için damar lazerleri önerebilirim. Hem kızarıklığı, hem damarları yok eder , hem de aknelere iyi gelir. Bunun için birkaç dalga boyunu birlikte kullanmak gerekir. Yani tek bir dalga boyu olan lazerler yeterli olmayabilir. İyi araştırmanızı tavsiye ederim. Bacak damarları için ise skleroterapi, kozmetik, yani görsel tedavi sağlar. Asıl problemi tesbit için damar cerrahı ile görüşmenizi öneririm. Ayrıca bazı vitamin ve mineral eksiklikleri de tamamlanmalıdır. Krem ise küçük inçe damarlarda etkisi olur, azaltabilir. Geçmiş olsun

18 Ekim 2020 15:37
YS
Soru Sahibi

çok teşekkür ederim cevabınız için, iyi çalışmalar.

20 Ekim 2020 13:32
Dr. Özge Aydın
Medikal Estetik Tıp Doktoru

Teşekkürler

28 Nisan 2021 09:06