EG
Soru Sahibi
29 Ocak 2019 01:33

Candida barsak mantarı tekrarladı

Merhaba. Yılların candida leaky gut hastasiyim. Dr Hayatı Kara tarafından tedavi edildim.suan izmirdeyim ve bu illet tekrarladı. Ürtiker yüksek tansiyon ağlama ve öfke nöbetleri. Spastik kolon dispepsi.cildirmak uzereyim. Hangi antidepresan verseler yan etki yapıyor.kolesterol özellikle ldl 300 civarı. İlaćlar yan etki yapiyor.stres li bir yasam tarzım var. Yavaşça yokoluyorum. Ne olur nereden başlayacağımı söyler misiniz..şimdiden teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. İ. Can Çiftçi
Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp , Fitoterapi

Öncelikle tekrar doktorunuza danışmanız öykünüzü bildiği için daha yol gösterici olur. Diğer nokta bağırsakta candida aşırı çoğalmasını kolaylaştıran etkeni bulmak. Yani konu tedavi değil nüksü engellemek. Bu sebeple dispepsiyi çözmeli sürekli sindirimi iyi tutmalı, dışkılama düzenini kontrol etmeli ve motiliteyi düzenlemelisiniz. Bunun için hekiminiz size yardımcı olacaktır.

29 Ocak 2019 22:18