ke
Soru Sahibi
12 Haziran 2019 23:26

Çalışma korkusu

Merhaba 24 yaşında üniversite mezunu bir bayanım. Şu anda işsizim ve daha önce çalıştığım işyerinde kötü olaylar yaşadım. Orada diğer iş arkadaşlarımla anlaşamadım, kendimi küçük görülmüş hissettim, yetersiz ve tecrübesiz olduğum hissine kapıldım. Şimdi iş bulmam gerekiyor ama daha önce yaşadıklarımı yaşarım endişesiyle bir türlü çalışmaya olan korkumu yenemiyorum. Ne yapmalıyım? Bu korkumu nasıl yenebilirim?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba. Öncelikle bu kaygılarınızın oluşmasına neden olan temel inançlarınız üzerinde çalışabilirsiniz. Daha önceki olumsuz deneyimlerimiz bu tür korku ve kaygıların oluşmasında etkili olabiliyor. Çünkü kendimizle ilgili oluşturduğumuz olumsuz değerlendirmelere yeniden dokunarak aktif hale geitriyorlar. Başarısızlıkla iligli kaygıları azaltabilmek için başarısızlık hissettiğiniz noktalara odaklanmak yerine geçmişteki başarılarınıza odaklanmalısınız. Bunları yapabilmek için profesyonel bir destek almak da işinize yarayabilir. Kolaylıklar dilerim.

12 Haziran 2019 23:52