ŞM
Soru Sahibi
19 Mayıs 2023 21:30

Ca72-4

Hocam Merhaba, bir şikayetim yokken Yumurtalıklarımdaki kist nedeni ile ca testleri yapıldı.hepsi normal bitek Ca 72-4 : 6,9 çıkması geerekirken 9,8 çıkmış.Mide kanserinde yüksek çıkarmış. endişelendiğim için endoskobi kolonoskobi ve batın mr çektirdim. Kolonoskobi ve mr temiz.midede çok sayıda fundik multipl polip varmış birde akut gasrit bikaç yerden biyopsi aldı sonuçlara bakar mısınız 1-Mide antrum biyopsi Kronik Aktif Gastrit Sydney Siniflamass: • PNL hücreler grade: 1 MINL hücreler grade:1 Intestinal metaplazi grade:0 Atrofi grade:0 HP grade: 0 (giemza boyama ile) Lenfoid infiltrasyonun histolojik skoru (Wotherspoon et al.): Skor 1 Erozvon saptanmadi Displazi saptanmadi 2-Mide korpus bivopsi Kronik Aktif Gastrit Sydney Siniflamas: • PNL hücreler grade:1 • MNL hücreler grade: 1 Intestinal metaplazi grade:0 Atrofi grade:0 • HP grade: 0 (giemza boyama ile) Lenfoid infiltrasyonun histolojik skoru (Wotherspoon et al.): Skor 1 Erozyon saptanmadi Displazi saptanmadi 3-Mide polipektomi matervali Fundik gland polipleri.Önemli birşey var mı? Ca 72. 4 takip edilmeli mi

1 cevap
Cevaplar (1)

Meltem Hanım merhabalar, Endişelenmenizi gerektirecek bir durum şuan için yok. Fakat hocam sizinle görüşmek istiyor. Rica etsem *** *** ** nolu telefondan bizi arayabilir misiniz?

20 Mayıs 2023 14:05