ŞM
Soru Sahibi
18 Eylül 2023 11:21

Ca 72-4

İçmiyorum bide hocam Hocam merhaba 10 ay önce ca 72-4 yüksek çıkmıştı yumurtalığımdaki kist nedeni ile yapılmıştı.Diğer ca testleri normaldi.Ben korktuğum için endoskopi kolonoskobi üst batın mr yaptırmıştım mide biyopsiler dahil hepsi normal çıkmıştı.Bir tek gasrit çıkmıştı.Dün tekrar tüm testlerimi tekrarlattım.Ca 72-4 bu sefer 14 çıktı üst sınır 6.8 gastoronoji doktorum 10 ayda anlamlı bir yükselme yok.senin vucudun bu proteini diğer insanlara göre fazla üretiyor olabilir dedi.senin vucut yapın bu şekilde olabilir 3 ay sonra tekrar yapalım testi dedi.Sizin görüşünüz nedir hocam yaptırdığım testleride inceler misiniz rica etsem kolonoskobi endoskobi mr ve biyopsiler 10 ay önce yapıldı kan tahlilleri dün hocam

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Can Türek
Genel Cerrahi

Ca testleri ile tanı koyulamaz, sadece tanı konmuş hastanın takibi için yapılır, yapılması gereksiz

19 Eylül 2023 12:29