CT
Soru Sahibi
26 Mayıs 2020 12:38

BUZLU CAM GÖRÜNÜMLÜ ZATÜRRE

Merhaba sayın hocam.Annemin akciğer tomografi sonucu; SOL AKCİĞER ORTA LOBINGUİNAL SEGMETTE ve SAĞ AKCİĞER POSTEROBAZAL LOKALİZASYONDA SİLİK KONTURLU BUZLU CAM MANZARASI İÇEREN ALANLAR ATİPİK VİRAL PNÖMONİ YÖNÜNDEN ŞÜPHELİ BULUNMUŞTUR.BİLETERAL AKCİĞER BAZAL KESİMLERDE ŞEKEL FİBROTİK DEĞİŞİKLİKLER MEVCUTTUR.Hocam bu ne anlama geliyor,çok endişeleniyorum..Annem 58 yaşında ve tansiyon hastası, kan değerleri normal, sürüntü testi negatif çıktı.

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Dane Ediger
Göğüs Hastalıkları , İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları (Göğüs Hastalıkları)

Geç yanıt yazabildim. Bu bulgularla kovid-19 dışlanamaz, sürüntü negatif bile olsa covid gibi tedavi etmek gereklidir

27 Haziran 2020 01:08