se
Soru Sahibi
26 Kasım 2018 14:58

Bu durum nedir acaba hocam.

Iyi gunler dr bey benin sorunum şu yaklaşık 14 yildir ara ara surekli olarak pskolojik problemler yaşıyorum depresyona bağlı anksyete ruhsal bozukluk gibi ilaç kullaniyorum.sonra bırakıyorum 6 ay sonra tekrardan bu sıkıntılar başliyor.acaba böyle bir kısır dongü icerindeyim.acaba bu işin baska bir yolu yokmu yoksa bu ilaçlar bende kronik depresyona mi yol açti.durumum bu şimdide fibromiyalji teşhisi kondu.sürekli yorgunluk sirt bacak bel boyun kol agrilari ve surekli yorgunluk.bunun içinde antidepresan kullaniyorum 2 tane evladim var.onlara bakmak için ayakta durmam lazim acaba benim tedavim mumkünmu bilgi verirseni çok teşekkür ederim.

2 cevap
Cevaplar (2)
Dr. İ. Can Çiftçi
Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp , Fitoterapi

Selamlar, birçok durumda psikiyatrik hastalıklar ve ağrı sendromları ile bağırsak sağlığı yakından ilişkilidir. Dolayısıyla kesin olmamakla beraber bağırsak sağlığınız üzerine çalışmak size fayda sağlayabilir.

2 Aralık 2018 12:42
se
Soru Sahibi

Mrb.hocam bunun için yani bağırsak florasi bozukmu anlamak için neler yapıyorsunuz bunun bir ölçümü testi var midir. Kliniginizede gelmek istiyorum. Zaten İyi çalışmalar

4 Aralık 2018 18:33
Dr. İ. Can Çiftçi
Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp , Fitoterapi

Mikrobiyota analizi bağırsak sağlığından şüphelendiğimiz hastalardan ilk istediğimiz tetkiklerden biridir.

5 Aralık 2018 10:19