EE
Soru Sahibi
31 Ocak 2020 10:16

BROKONSKOPİ SONUCU

SONUÇ REFERANS DEĞERİ Sedimentasyon 24 mg/h 0 - 20 ANTİ NÜKLEER ANTİKOR (ANA) POZİTİF ANTİ DS DNA Pozitif Kalsiyum (Ca) 9,25 mg/dL 8,4 - 10,2 Klor (Cl) 104 mmol/L 98 - 107 Potasyum 4,47 mmol/L 3.5 - 5.1 GLUKOZ 88 mg/dL 74 - 106 PR3 ANCA Negatif MPO ANCA Negatif PR3 ANCA Negatif MPO ANCA Negatif CRP,türbidimetrik 5,91 mg/L 0 - 5 ANTİ KARDİYOLİPİN LGG Negatif ANTİ KARDİYOLİPİN LGM Negatif Anti histon antikor NEGATİF ANTİ NÖTROFİL SİTOPLAZMİK ANTİKOR PROFİL Negatif Anti ribozomal P protein NEGATİF Anti-Jo1 (İmmunoblotting) NEGATİF Anti-Scl 70 (İmmunoblotting) NEGATİF Anti-Sm (İmmunoblotting) NEGATİF Anti-Sm/RNP (İmmunoblotting) NEGATİF Anti-SSA (İmmunoblotting) NEGATİF Anti-SSB (İmmunoblotting) NEGATİF HOCAM EŞİMİN BRONKOSKOPİDEN ALINAN 4 TUP KANDA Kİ BAZI SONUÇLAR BÖYLE DEGERİ ORTALAMA DISINDA OLANLARI GÖNDERMEK İSTEDİM BU SONUÇLAR DA SORUNLU BİŞEY VAR MI NE OLABİLİR YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM..BUNUN YAPILMASININ NEDENİ İSE ; 1 gun agzından bogaz tıkanıklıgı gibi bişey olurken yarı öksürükle balgamla kan gelmesi butun akciğer testleri yapıldı tomografi vs sag alt akciğerde zaturre gözukmus hap verip 1 hafta sonra tekrar gittik bronkoskopi yapıldı akciğerlerde soorun yok romatizmal bişey olabilir dendi sonuçlara bakarsanız ne yapılmalı? tesekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Rıza Eröksüz
Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji

Sonuçlara bakılırsa romatizmal bir durum söz konusu gibi görülmekte. Bir romatolog değerlendirirse çok iyi olur. Saygılarımla....

2 Eylül 2020 13:26