Şİ
Soru Sahibi
19 Mart 2024 22:25

Boyunda sislik

14 yaş kız hasta. Ultrasonda Boyun bölgesinde en büyüğü 3*21 mm reaktif lenf nodlari gorunuyor. Hemogram crp sedimantasyon normal değerlerde. Enfeksiyon bulgusu yok. Kulakta ara sıra ağrı ve omuz boyun arası ağrı oluyor. Sorum şu enfeksiyon bulgusu olmadan lenf nodu büyümesi neden olur. Tesekkurler

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Emel Çadallı Tatar
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Geçmiş olsun. Birçok nedenden lenf nodu büyümesi olabilir. USG de reaktif olarak görülmesi nedeniyle öncelikle geçirmiş olduğu bir enfeksiyon olduğunu düşünürüz. Halihazırda iyileşmiş olabilir ama lenf nodu büyük kalabilir. Ancak Bir KBB muayenesi yapılması uygun olur.

26 Mart 2024 00:55