CA
Soru Sahibi
29 Ekim 2019 13:26

Boyun düzleşmesi

İyi günler hocam.Yaşım 30 ve sağlık personeliyim.Boyun düzleşmesi ve C4-5 arasında sola doğru baskı yapan bir adet protrüde fıtığım olduğunu öğrendim.Yaklaşık 2 aydır boyun ağrılarım vardı.Ayrıca görmede bulanıklık ve gördüğüm şeyleri özellikle hızlı akan şeylere bakarken odaklanma problemi yaşıyordum.Flu gibi geçiyor hissi ile uğraşıyordum.Son 1 aydırda başımda bir doluluk hissi,kulaklarımda basınç hissi,özellikle yemeklerden sonra sersemlik hissi ile uğraşıyorum.Gitmediğim poliklinik kalmadı.Boyun düzleşmesi veya boyun fıtığı bu söylediğim etkilere yol açar mı acaba? Boyun düzleşmesi için egzersiz yapıyorum.Bu etkiler de düzelir mi bir müddet sonra acaba? Özellikle görmede odaklanma problemi ile başımdaki bu doluluk hissi zindan etti hayatı bana..Yardımcı olursanız sevinirim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Yasemin Polat Ünaltekin
Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp

Alican Bey Geçmiş olsun. boyun fıtıkları boyun ağrısı, omuzlarda gerginlik, ellerde uyuşma , baş ağrısı gibi bulgulara neden olabilir. Eğer baş ağrısı çok yoğunsa odaklanma sorunu hayatta zevk almama gibi sorunlara yol açabilir. Ama bu bahsettiğiniz şeyler fıtığa bağlı olabileceği gibi psikolojik veyahut da farklı sorunların bir arada bulunması sebebiyle de ortaya çıkmış olabilir bunun için detaylı bir muayeneden geçmenizi öneririm. Şifanız daim olsun...

13 Kasım 2019 08:38