BM
Soru Sahibi
13 Şubat 2018 02:29

Boy uzunluğu sorunu

Merhabalar doktor bey ben boyumdan çok şikayetçiyim 17 yaşında ve 1.95 boyundayım çevrem tarafından devamlı bundan dolayı aşağlanıyorum.Ne olursunuz boy uzamasını durdurmanın yada en azından birkaç santim de olsa kısalmanın çaresi varmı.Piskolojim alt üst oldu.Lütfen yardımcı olursaniz sevinirim.

2 cevap
Cevaplar (2)
Fzt. Baran Özbilen
Fizyoterapi , Kayropraktist

Merhaba boy uzamasıyla ilgili bir hastalığınız yoksa bunun için yapılabilecek fazla birşey yok. Küçük yaştan beri anormal derecede bir boy uzaması el ve ayaklarınızın boyutlarının vücudunuzla orantısız ise ya da endişe duyduğunuz bir durum varsa bir Ortopedi hekimine başvurunuz. İyi günler

13 Şubat 2018 03:44
BM
Soru Sahibi

Bacak boyum vucudumun diğer kısmıya orantısız gözüküyor.Tıpta bu irilik ile ilgili bi çözüm yok mudur.Bide maksimum nekadar uzarım açıklarsanız sevinirim.

18 Şubat 2018 15:22
Fzt. Baran Özbilen
Fizyoterapi , Kayropraktist

Bunu burda söylemek mümkün değil bizim alanımız dışı lütfen bir ortopediste başvurun iyi günler.

19 Şubat 2018 20:36