ÖN
Soru Sahibi
8 Haziran 2022 22:23

Boşanma ve çocuk

8 yıldır evliyim ve boşanma aşamasındayız . 6 yaşında bi oğlum var bu durumu ona nasıl açıklamalıyım

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar , boşanma açıklamasını yaparken iki ebeveyn beraber açıklamalıdır . Konuşmanın yapıldığı ortam ve saat kısıtlı olmamalıdır . Çocuğunuzun boşanmaya dair soruları mutlaka olacaktır . Bu soruları iki tarafın birbirini suçlamadan sakin bir dille açıklaması önemli. Kararı çocuğunuza açıklarken çocuğunuzu sevmeye devam edeceğinizi bu durumun onunla bir bağlantısının olmadığını açıklamak önemli .

26 Haziran 2022 14:56