aa
Soru Sahibi
14 Ağustos 2020 11:46

Beyin MR Rapor sonuç

hocam aşağıdaki rapor beyin MR dır.Yorumlanması hususunda yardımlarınızı rica ederim. T.C SAĞLIK BAKANLIĞI DÜZCE ATATÜRK DEVLET HASTANESİ RADYOLOJİ KLİNİĞİ GÖRÜNTÜLEME RAPORU Tel: (*** *** **/ fax: (*** *** ** Tarih : 22/07/2020 Hasta Adı : MEHMET AKBULUT Teknik:BEYİN MRG İNCELEMESİ Karşılaştırma: Sayın Meslektaşım Hastanıza Yapılan İnceleme Tekniği : Aksiyal planda SE T2 ve FLAİR ağırlıklı Sagital planda SE T2 ağırlıklı Aksiyal planda SE T1 ağırlıklı Bulgular: Tüm paranazal sinüslerde mukozal kalınlaşmalar izlenmektedir. Temporal kemik kompartmanlarında patolojik sinyal izlenmemektedir. Dördüncü ventrikül normal büyüklük ve konfigürasyondadır. Bazal sisternalar açıktır. Vermis tabii sinyal yoğunluğunda ve formasyondadır. Pons, bulbus, mezensefalon normaldir. Her iki frontal lobta sekel ensefalomalazi-gliotik sinyal değişikliği izlenmektedir. Korpus kallosum normal sinyal yoğunluğunda ve formasyondadır. Perikallosal patoloji tespit edilmedi. Ventriküler sistem normal genişliktedir. Orta hat yapılarında sapma izlenmedi. İntra ve ekstra aksiyal kolleksiyon ve kitle formasyonu tespit edilmedi. Dural sinüslerde trombüs lehine bulgu saptanmadı. SONUÇ : Klinik bilgi doğrultusunda değerlendirilen hastaya ait radyolojik bulgular raporda belirtilmiştir. Değerlendirme:34 İmza: Rad.Uzm.Dr. Tahir Safa TAKTAKOĞLU Dip. No: 6828 https://chart.googleapis.com/chart?cht=qr&chs=96x96&chl=http://pacsrapor.com/?getpdf=DUZCEMR:f06a3cec704d9517a8922cf52dfef605Bu raporun elektronik imzalı kopyasını aşağıdaki adresten indirebilirsiniz. http://pacsrapor.com/?getpdf=DUZCEMR:f06a3cec704d9517a8922cf52dfef605

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Özenç Minareci
Radyoloji , Nöroradyoloji

Saayın Akbulut, Bu incelemeler hastayı bilen bir hekim tarafından değerlendirilirse bir anlam taşır. Lütfen doktorunuzla görüşünüz.

24 Ağustos 2020 09:26