DD
Soru Sahibi
16 Kasım 2023 23:57

Beyazlatma işleminde diş rengim açılır mı?

Işınla beyazlatma yaptırmak istiyorum.Bu tedavide dişlerimin rengi ne kadar açılır?

1 cevap
Cevaplar (1)

Sevgili Defne Hanım; tüketim alışkanlıklarımiza ve fırçalama aliskanligimiza bağlı olarak dişlerimizin mineral yapıları değişmeye başlar ve zamanla dislerimizde renklenme meydana gelir ancak günümüzde ilerleyen teknolojiyi ve çağımızın yeniliklerini yakından takip eden bir diş hekimi olarak bunların hastalarım için aşılacak bir sorun olduğunu bilmelerini isterim. Işınlı diş beyazlatmaya gelen hastalarımın, benim elimde sihirli bir değnek olmadığını, dişinize uyguladığım beyazlatma ajanlarının etkisinin yanı sıra, hastama bilgilendirdiğim prosedürü uygulamalarının da, bleaching tedavisi sonrası dişlerinde olan beyazlama etkisinin kalıcılığını artırmaya bir etken olduğunu bilmelerini isterim. Işınlı beyazlatma işlemi aşamalı bir tedavi yöntemi olup kendi diş renginizin rengi belirlenir ve her seans beyazlama miktarı artarak devam eder dislerinizin renk ölçümü yapılır ve hastalarımızın isteği dogrultusunda istediği tona ulaşana kadar seanslar tekrarlanir. Bleaching işlemi ağrısız bir tedavi yöntemidir. Lazer ışığı moleküler düzeyde hidrojen peroksit ile etkileşerek tedavi sürecini çok daha güçlü hale getirdiğinden dolayı, aynı zamanda yaşa bağlı ve tüketim alışkanlıklarına bağlı olarak sararmış dişleri daha beyaz, şeffaf ve parlak hale getirerek daha genç görünmenize, özgüven dolu gülmenize yardımcı olabilir ki gülmek bu hayatta her şeyden çok önemlidir. Lazer diş beyazlatmanın sonuçları diğer tüm tedavi yöntemlerine karşı çok daha uzun süre kalıcı olacaktır ki bu hastaların dikkatli kullanımına da dayalıdır. Oral hijyeniniz ve ağız bakımınıza özen gösterdiğiniz sürece diş beyazlatma tedavimizin sonuçlarını birkaç yıla kadar tatmin edici düzeyde bulabilirsiniz.

5 Aralık 2023 00:02