BA
Soru Sahibi
27 Şubat 2023 19:24

Bende takıntı var ama öğrenmek istediğim şeyi öğrenince geçiyor

Ben laboratuvarda çalıştıgım zaman 2-3 ay önce idrar dökülmüş önlğüme deymiş olan eşyamı, kullanmamak üzere bir kenara koymuştum.şimdi onu koyduğum yere dokandım yanlışlıkla. Koyduğum eşyaya da dokandım. Sonra hafif kolonya döktüm elime sonra tuvalete gittim. Benim cinsel hastalıklar ile ilgili zaten travmam var böyle şeyler çok takılıyor kafama. 2-3 ayda kendi kendine onun bakterisi geçmiş mıdır bılmıyorm. Ya da bir şey olacak olsa zaten genital bölgede ya da idrar yolu her ne ise işte bir belirti ile başlar her türlü hastalık değil mi? Kolonya ya da güvenmiyorum da. Böyle temas yollu şeyler oluyor başıma geliyor bazen laboratuvardan gelince oradan getirdiiim eşyalara ve ona değen şeylere çok pis gözüyle bakıyorum bide onlara dokandıktan sonra tuvalete de gittim aklıma enfeksiyon kapacagım felan geliyor ben bu hastalık oluşacak şüphelerinden kurtulamıyorum. Bilmiyorum belki aşırı dolaylı bir yol. Ama başıma hiç gelmesin isterdim kontrollü olmayı çok seviyorum. En ufak bir sağlık şüphesi n günde 6 saat düşünüyorum. Önlüğe değen telefon kılıfını koydugum yere elim deydi sonra tuvalete gittim olay bu ama cidden zorlantı şeklinde kafama takılıyor. Cidden birşey olsa belirti ile başlar değil mi? Belirsizlik her yerde huzursuz ediyor belirsizliğe karşı savaşıyorım hep.Bide o derece kötü ki o eşyayı anneme de elletiriyorm ki ona da aynı şey olsun rahatlayayım felan çok kötü durumum ya. Doğrusunu öğrensem rahatlayacagım. Daha önce de çok defa şurdan burdan mikrop bulaşır mı orama diye düşündüm. Ama laboratuvardan gelen en kötüsü gibi geliyor. Ama sonuöta hepsi aynı bakteri ya da enfeksiyona sebep olur sanırım. Yani çok çok ince bir şey anlattım ama çok takılıyor yardımcı olur musunuz. Başkasının basına gelse bu hiç takmatakmaz kafasına sanırım ya. Başıma gelen şeyleri çok özel sanıyorum ben kimse anlamayacak felan sanıyorum belki öyledir bilemiyorum insanlar bunları sormadan düşünüp aklıyla karar veriyor ama ben her olayı sorma ihtiyacı duyuyorm. İlerde umarım bilgili olduğum zaman bunlar azalır ve biter mutlu olurum. Ama şuanda çıkılmaz olay gibi geliyor neden böyle? Böyle taktıkça umursamaz insanlardan akılsız olduğumu hissediyorum. Evet herkes bir şey olmayacagını düşünebilir ama ya ufacık bir şey varsa altında işte takmamam için ögrenmem gerektiğini düşünüyorum. Kendimi çok kötü hastalıklar var diye avutamıyorum çünkü daha önceden bu olayın aynısı kulağıma gözüme ağzıma ellediğim için baya düşündürdü beni. Fakat zaten genital alandan muzdarip travmam var hastalıklar olarak. Bir de bu laboratuvardaki pislikler en kötüsüdür düşüncesi birleşince çok kötü hissediyorum. 2-3 ay geçmiş bir olay dediğim gibi. Ama önlüğe deyen eşya orada he r zaman duruyor yani bilemiyorum orada korunmuş gibi geliyor kendi kendine ölmez ki. Bir de basıma yeni gelmiş olan kötü olaylara alışamıyorum ben dertlere alışmakta zorlık çekiyorm bir önceki ile uğraşmayı yeğlerken birden başka bir takıntı çikiyor önüme şuanda bir sürü ciddi hastalıgım var ciddiyim ama en önemlisini şuanda bu olarak görüyorum... Çünkü kendime yakıştıramıyorum alışamıyorum bu takıntıya artık zor geliyor. ÖncekiTakıntılarım üzerinden gelmek yerine onlarla bütünleşmişim de geçti sanıyorum sonra yeni takıntıları kabul edemiyor gibi hissediyorum. Bu ilk başta güzel geliyordu her takıntıyı yendim. Bunu da doğrusunu öğrenmek ve yenemk istiyorum ama işte hassas bölgenden yakalandım takıntıya bu sefer... Gerçek hastalıklarım da o bölgede o yüzden... Sinir de var biraz tabi isyan da takıntıma daha çok önem veriyorm ve bu kabus bitsin istiyorum.bu derece saçma bir şeyi bu derece güzel anlatmak bile rahatlatıyor aslında ama yeterli gelmiyor. Bir de saçma sapan bu takıntıların beni günlük stresten aldıgını düşünerek motive olmaya çalışıyorum batıyorum resmen. Hayat kaçıyor. Siz doğrusunu bilir misiniz sorduğum sorunun

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar, bahsettiğiniz durum daha çok takıntı zorlantı bozukluğu gibi gözükmekte. Aynı zamanda günlük akışınızı ve işlevselliğinizi de ciddi anlamda bozduğu anlaşılmakta. Bu durum bir çok durumla ilişkili olabileceği gibi, acilen bir profesyonel destek almanız çok önemli.

27 Şubat 2023 23:26