YA
Soru Sahibi
26 Ekim 2021 07:32

Bebegimde dis eti yirtilmasi

Merheba hocam, 8 ay 25 gunljk bebeğim soda sisenini agzina almis tam o sirada yüzüstü düşmüş ve dudagi patlayip birde dis etinde soyulma gibi olmus dis etinden beyaz yumusak birsey cikmis bu ne olabilir hocam ilerde bir sorun yaratır dis doktoruna goturduk takip edin ama çıkacak disleri engellemez insallah dedi cok endiseleniyorum boyle birset olabilir mi

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Tuba Soygüden
Diş Hekimi , Periodontoloji (Dişeti Hastalıkları)

Merhaba Ayşegül hanım. Bebeğiniz düştüğünde dişeti zedelenmiş olabilir. Düşme sonrası çok fazla bir kanama olmadıysa bebeklerde özellikle çabuk iyileşir. Ağız içinden zedelenen bölgeden flaşla bebek uyurken resim çekip yollarsanız yardımcı olabilirim. Dr Tuba Soygüden *** *** **

27 Ekim 2021 18:06