DA
Soru Sahibi
25 Aralık 2021 17:34

Balgam içinde gri siyah noktaciklar

Hocam öncelikle hayırlı günler dilerim. Sorum şu ben yaklaşık 4 ay önce bir göğüs doktoruna göründüm ondan öncesinde de arada kontrollere giderdim 3 senedir sigarayı bırakmışım. Hocam burnumun arkasında akıntı olduğunu hisediyorum boğazıma indiğini hisediyorum ya yutuyorum yada dışarı atıyorum hocam en son bir dahiliye uzmanına gittim tomografi kan testleri felan yaptı Levokast , trank buskas ve birtanede balgam sökücü verdi yaklaşık 20 25 gün kullanmadan sonra kendimi oksurtunce boğazımda bişi bişi varmış çıkarmak isteği ile hongurterek oksurterek minik minik balgam ve içindede gri siyaha benzer noktaciklar görmeye başladım hocam her oksurtmede zorlayınca bu noktaciklari minik balgamin içinde görmeye başladım bitene kadar oksurtuyorum kendimi son oksurtmelerde cikamamaya başlıyor ama 1 gün 2 gün sonra aynı şey yine oluyor 20 gündür buradaki bir kaç doktora sordum hastalık gerekçesi değil mis astım baslangici 3 senedir sigarayı bırakmışım bir burun deligimde sürekli tıkanıyor hocam bende çok takıntı olmaya başladı daha öncesinde çok tozlu bir yerde kaldım 6 ay kadar böyle hocam ne olabilir kolay gelsin

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Cengiz Gebitekin
Göğüs Cerrahisi

Geçmiş olsun, Toraks BT niz normal ise endişelenecek birşey yok, bu arada KBB uzmanı da sinüzit yönünden görsün.

1 Ocak 2022 15:23