YB
Soru Sahibi
12 Kasım 2018 17:21

Bagısıklık

Hocam meraba , 24 yaşındayım İga düşüklügüm var . İmminoloji doktorunun verdigi Sadece depo penesilin yiyorum 2 yıldır faydasını göremedim . Candida mantarı belirteleri ara sıra oluyor , ne yapmaö gerek bagısıklıgımda bi türlü yükselmiyor

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. İ. Can Çiftçi
Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp , Fitoterapi

İgA düşüklüğü aynı zamanda bağırsak veya diğer deri yüzeylerindeki sİgA düşüklüğü ile beraber seyreder. Bu sizin mantar ve diğer patojenlere karşı savunmanızı azaltır. Dolayısıyla mantar bulguları göstermeniz doğal. Amacınız igA düşüklüğü sebebini araştırmak olsun.

2 Aralık 2018 12:44