aa
Soru Sahibi
14 Haziran 2023 00:04

aşırı karın şişliği

hocam merhaba benim 2 aydır geçmeyen bir karın ağrım ve bununla birlikte geçmeyen kabızlık şikayetim var son bir aydır da karnım inanılmaz derecede şişiyor ve sancılı şekilde ağrıyo kasıklarıma doğru kan idrar gaita ve ultrasonda bir şey olmadığını söylediler gitmediğim doktor kalmadı en son tomografi sonucum böyle çıkmış kasık fıtığı olabilir mi bi bakabilir misiniz nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olursanız çok sevinirim Karaciğer sağ lob cc uzunluğu 15,6 cm ölçülmüştür. Kesit geçen düzeylerde; karaciğer parankim dansitesi yağlanma ile uyumlu diffüz azalmıştır. (Hepatosteatoz). Safra kesesi normal lokalizasyonda ve büyüklükte izlenmiştir. İntra ve ekstrahepatik safra yollarına ait belirgin bir patoloji saptanmadı. Dalak normal konum ve boyuttadır. Parankim dansitesi tabiidir. Bilateral sürrenal glandlara ait belirgin bir patoloji dikkati çekmemiştir. Pankreas başı, gövdesi ve kuyruğuna ait belirgin bir patoloji dikkati çekmemiştir. Her iki böbrek normal lokalizasyon ve boyuttadır. Parankim kalınlıkları tabiidir.Bilateral böbrek toplayıcı sisteminde dilatasyon yada taş saptanmadı.Bilateral üreterde dilatasyon saptanmadı. Rektrosigmoid kolon ve rektum tabiidir. Mesane yarı dolu izlendi. İnternal genital organlar yaş ile uyumlu görünümdedir. İntrapelvik loküle veya serbest sıvı koleksiyonu saptanmadı. Akut APP ile uyumlu olabilecek görünüm izlenmedi. Sağ inguinal kanal içerisinde yağ doku herniasyonu izlenmiştir. İnceleme dahili kemik yapılarda belirgin acil patoloji izlenmemektedir.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar sağ kasik fıtığı görünüyor, kapalı ameliyat için polikliniğimize gelebilirsiniz

18 Haziran 2023 06:48